Видео: Пожар во Лондон за време на затварањето на ОИ 2012


Драма во Источен Лондон. Центарот за рециклажа е цело попладне во пламен. Пожарникарите се борат со огнот, кој според нив е најголемиот во последните години.

Пламените јазици ја зафатиле целата зграда.
Сепак, Олимпиското Село и затворањето на игрите не е довено во опсност. Тие се наоѓаат на 11 километри од пламените јазици, а пожарникарите очекуваат да биде изгаснат во најкус можен рок, иако, како што велат, пожарот е сериозно голем.

Tags: , ,

Ристе Kaратановски

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1