,,Рикна,, полначот за телефони на плоштад


Полначот за мобилни телефони кои Град Скопје и ВИП го поставија на плоштадот Македонија во Скопје, за граѓаните да может бесплатно да го користат, не издржа ни 5 дена.

Според порталот бркај работа кој објави фотографија направена денес, се гледа дека полначите веќе ги нема, оставени биле само два на кој крадците не фрлиле око.

Македонска работа – што е гага мора да се ,,дрпне,, како што пишува и порталот на овој дел од плоштадот има безбедносни камери па ќе се види кој ги украл почначите.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1