Скопјанка добила труднички болки и се породила на улица кај олимписки базен


40-годишна жена додека минувала крај Олимписки Базен во центарот на Скопје добила труднички болки. Се се случувало многу брзо и таа сама се породила на тревникот пред базенот, јавува Сител.

Жената донела на свет женско бебе тешко 2 килограми и  900 грама, немало никакви компликации. Се породила во 16.30 часот, а случајните минувачи веднаш повикале Брза Помош и жената и новороденчето се пренесени на Клиника. Мајката на Гинекологија, а бебето на Детската клиника и двете се во стабилна состојба.

Жената е по националност Македонка а ова и е 3-то дете.

.

Tags: , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1