Tag Archives: olimpiski

Скопјанка добила труднички болки и се породила на улица кај олимписки базен

40-годишна жена додека минувала крај Олимписки Базен во центарот на Скопје добила труднички болки. Се се случувало многу брзо и таа сама се породила на тревникот пред базенот, јавува Сител.

______________________________________________________________________________________________________

Видео – се обиде среде бел ден, на среде улица да го украде олимпискиот факел

Додека спортистката Ана Скора, 23-годишнa тркачка од Полска, трча со олимпискиот оган во рацете, среде бел ден пред стотици луѓе еден човек се обидува да и го земе факелот од рацете.

______________________________________________________________________________________________________

Вооружени лица во Триполи го киднапираа либискиот претседател на Олимпискиот комитет

На помалку од две недели пред одржувањето на Олимписките игри во Лондон киднапиран е Набил Елалем, претседател на либискиот олимписки комитет.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1