Видео – се обиде среде бел ден, на среде улица да го украде олимпискиот факел


Додека спортистката Ана Скора, 23-годишнa тркачка од Полска, трча со олимпискиот оган во рацете, среде бел ден пред стотици луѓе еден човек се обидува да и го земе факелот од рацете.

За среќа веднаш реагираше обезбедувањето.

Полицијата во округот Кент соопшти дека станува збор за 17-годишно момче, уапсен е неколку секунди  по обидот.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1