Tag Archives: poroduvanje

Три пати се породила и три пати добила на лото милиони (Фото)

Семејството на Hege Jeanette Oksnes од  Осло Норвешка три пати ја добива премијата на лото. Она што семејството го забележало е дека добиваат на лото секогаш кога 26 годишната Хеге ќе се породи – досега родила 3 деца и секој пат  за само неколку часа по породувањето некој од семејството ќе добиел на лото.

______________________________________________________________________________________________________

Скопјанка добила труднички болки и се породила на улица кај олимписки базен

40-годишна жена додека минувала крај Олимписки Базен во центарот на Скопје добила труднички болки. Се се случувало многу брзо и таа сама се породила на тревникот пред базенот, јавува Сител.

______________________________________________________________________________________________________

Царскиот рез е поопасен од што мислиме

Иако многумина сметаат  дека царскиот рез е безопасна и рутинска операција, овој процес може да биде опасен и опоравувањето да трае многу долго.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1