Tag Archives: bazen

Скопјанка добила труднички болки и се породила на улица кај олимписки базен

40-годишна жена додека минувала крај Олимписки Базен во центарот на Скопје добила труднички болки. Се се случувало многу брзо и таа сама се породила на тревникот пред базенот, јавува Сител.

______________________________________________________________________________________________________

Заработиле милион долари бидејќи „случајно“ имаат „погрешна боја“ на кожата.

Група црни и хиспано деца од Филаделфија ќе поделат повеќе од милион долари отштета поради расна дискриминација. Градски пливачки клуб им забранил влез во базенот поради бојата на нивната кожа. Станува збор за 73 деца, нивните родители и организаторите на детскиот камп.

______________________________________________________________________________________________________

Најголемиот затвор во Грција жртва на кризата – ќе остане без базен, водопад и скара

Во Грција освен јавната администрација се луксузирале и затворениците. Најголемиот затвор во Атина и цела Грција имал базен, водопад и скара на отворено.

______________________________________________________________________________________________________

Базенот Бисер се затвори – закупецот обвинува Латас не преболи што јас го имам базенот

Според официјалниот профил на фејсбук на ,,базен Бисер,, закупецот го обвинува новинарот Латас за затварањето на базенот.  

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1