Tag Archives: ubistvo

Фото: Убиство во центарот на Белград- Бугарка изрешетана во џип, а убиецот потоа си пукал во глава

Експицитни фотографии од местото на убиството !!!! Четириесет годишниот Рако Лазаревиќ испукал два куршума во главата на Албена Димитрова која се наоѓала зад воланот во возилото, а потоа самиот си пукал во главата.

______________________________________________________________________________________________________

Голман од Бразил ја измасакрирал бремената љубовница

Голманот Бруно Фернандес де Соуза од бразилскиот клуб Фламинго, ќе заврши во затвор поради убиство на неговата бремена љубовница, бразилската манекенка Елиза Саммудио (25).

______________________________________________________________________________________________________

Хрватски полицајци глумат туристи и чекаат убиецот да се врати

Повеќе од 10 дена истрага за убиството на Мексиканката Селена Мацедо во Хрватска, се чини дека сите докази во врска со целиот случај се подметнати, затоа што полицијата ништо досега не успеала ништо да направи.

______________________________________________________________________________________________________

Магаре уби градоначалник – Видео

227 килограми тешкото животно, кое инаку било љубимец на убиениот е главниот осомничен за убиството на градоначалникот во град во Тексас.

______________________________________________________________________________________________________

Универзитетски професор е убиецот на двете жени кој со нивната крв пиша ,,ослободете ги Пуси Рајот,,

38 годишен маж е уапсен од руската полиција во врска со убиството на двете жени.

______________________________________________________________________________________________________

Видео/Фото: „Ослободите ги Пуси Рајот“, Русин заклал мајка и ќерка и напишал порака со нивната крв

Жал ми што некои лудаци го користат името на бендот, а ова убиство е или валкана провокација или дело на психопат“, напишал на свјот Твитер адвокатот на музичката група.

______________________________________________________________________________________________________

Го запалил 17 годишното момче на својата ќерка

Полицијата во Келн соопшти дека уапсила 52 годишно лице кое е осомничено дека го убило момчето на својата ќерка.

______________________________________________________________________________________________________

Четворица американски војници сакале да го убијат Обама – приведени се

Четворица војници од базата Форт Стјуарт, во Џорџија, се во притвор. Убиле две лица, 19-годишниот поранешен војник Мајкл Рорк и неговата 17-годишна пријателка, нивни пријатели, за кои подоцна се дознало дека всушност сакале да ги пријават 4 војници дека коваат планови за убиство на Обама.

______________________________________________________________________________________________________

Си го убил синот мислејќи дека е мајмун

Селанец од Непал по грешка го убил својот дванаесетгодишен син мислејќи дека е мајмун кој му ја крадел овошјето.

______________________________________________________________________________________________________

Мафијаш изрешетан на полна плажа

„Петнаесетгодишно момче поврзано со наполитанската мафијашка организација „Камора“ е убиено на плажата во близина на местото Терацина, летувалиште кое се наоѓа јужно од Рим. „Вистинската ликвидација“, предизвика паника на полната плажа“, пренесуваат италијанските медиуми.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на венчавка: Пријaтел пукал во воздух, го убил младоженецот

Пријател на младоженецот се подготвувал да пука во воздух како што било обичајот, но ни во сон не помислил дека можел да го погоди  младоженецот во грб.

______________________________________________________________________________________________________

Бугарска јасновидка убиена од сопругот – не го предвидела тоа (Фото)

Удирајќи ја со тег од 3 килограми сопругот ја усмртил јасновидката Валја Влаева од Бургас.

______________________________________________________________________________________________________

Книга за смртта на Бин Ладен, авторот учествувал во убиството

Како се одвивала мисијата на американските специјални сили во која минатата година беше убиен водачот на Ал Каеда – Осама бин Ладен, ова ќе биде детално објаснето во новата книга која што ќе излезе од печат на 11 септември.

______________________________________________________________________________________________________

Позната тениска судијка го убила мажот со чаша за кафе – уапсена е

Познатиот тениски судија Луис Гудман е уапсена денес во Њујорк поради сомнеж дека во април си го убила мажот.

______________________________________________________________________________________________________

Измама – жената на кинескиот политичар платила двојничка да лежи место неа

Експерти користејќи специјален софтвер утврдиле дека жената во судницата не е Гу Каилаи. Претпоставките на медиумите се дека Гу се договорила со Комунистичката партија својата казна да ја издржува во куќен притвор, а нејзината „двојничка“ да лежи в затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Го убила 4 год внук зошто се скарала со сестра и – сакала да се фрли од зграда, но ја спасиле

Се скарала со сестра си, па и го убила четиригодишниот син. Откако го усмртила неговото мало тело го фрлила од покривот на зградата.

______________________________________________________________________________________________________

Шестгодишно девојче и кажала на полицијата ,,Мајка ми се обиде да ме убие,, – мајката е уапсена

Девојчето кое било најдено во креветот било целото во крв и и кажала на полицијата дека нејзината мајка се обидела да ја убие.

______________________________________________________________________________________________________

Ја убил новата жена, себе и ќерката, а на мајката не и давал ни да ја види по разводот ( Видео)

Раде Стојев ја уби новата жена и неговата 16 годишна ќерка. Долги години на првата жена, мајката на Александра не и дозволувал да го види детето.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1