Трагедија на венчавка: Пријaтел пукал во воздух, го убил младоженецотПријател на младоженецот се подготвувал да пука во воздух како што било обичајот, но ни во сон не помислил дека можел да го погоди  младоженецот во грб.

Инцидентот се случил во пустинскиот предел Сулабија, каде што обичај на венчавката е да се пука во воздух. Пријателот пукал, но еден од куршумите завршил во грбот на младоженецот, кој подоцна им подлегнал на повредите.
Одговорниот за смртта на својот пријател веднаш се предал на полиијата. Кувајтските власти веднаш по инцидентот разработија план за забрана на пукање за време на венчавките.

Tags: , , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1