Tag Archives: pistol

Трагедија на венчавка: Пријaтел пукал во воздух, го убил младоженецот

Пријател на младоженецот се подготвувал да пука во воздух како што било обичајот, но ни во сон не помислил дека можел да го погоди  младоженецот во грб.

______________________________________________________________________________________________________

Му го зеле пиштолот на полицаецот и ја уништиле кафаната

Поради пукање од службен пиштол и демолирање на инвентарот во еден лесковачки ресторан, кривична пријава заработи еден граѓанин, а за уште еден е одреден притвор до месец дена.

______________________________________________________________________________________________________

Се продава пиштолот Чак Норис

Сакате да бидете Чак Норис? Тоа е невозможно, затоа што сите знаеме дека постојат два вида на луѓе на земјата – Чак Норис и оние кои што умираат.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Баран за убиство украл авион, го смачкал возејќи се на пистата и се убил.

40 годишниот Brian Hedglin вработен во SkyWest Airlines вчера со пиштол минал крај обезбедувањето и скенерите на аеродромот во Јута, украл патнички авион и го возел низ пистата како да е играчка.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Јордански политичар впери пиштол во противникот на ТВ во живо

Членот на јорданскиот парламент Muhamed Shavabka во дебатна емисија во живо на телевизија извадил пиштол и го вперил во едниот од своите критичари.

______________________________________________________________________________________________________

Заталкан куршум за малку ќе погодел девојчиња во Ченто

Избегната трагедија во скопската населба Ченто. Заталкан куршум, ноќеска околу 23 часот, за малку ќе погодел три девојчиња кои си играле во дворот на нивната куќа, јави Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

На арачиновец не му се допаѓал зетот – го претепал и со закана со пиштол си ја зел ќерката

Арачиновецот Р.А. заедно со ,,сватовската тајфа,, составена од 5 лица вчера отишол во домот на несудениот зет 22 годишниот А.И.од Нукуштак, кумановско. Намерата му била да си ја врати ќерката.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1