Видео: Јордански политичар впери пиштол во противникот на ТВ во живо


Членот на јорданскиот парламент Muhamed Shavabka во дебатна емисија во живо на телевизија извадил пиштол и го вперил во едниот од своите критичари.

На дебатата се зборувало за политиката на Јордан кон Сирија. Кога се зажештила дебатата, парламентарецот најпрвин почнал да вика, да се расправа. Залудни биле обидите на новинарот да ги смири гостите.

На крајот Мѕхамед прво го удрил противникот со кондура, а потоа и извадил пиштол и го вперил во него, пишува Tajm of Izrael.

Tags: , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1