Tag Archives: zivo

Мачка се прошета на вести во живо!

Временската прогноза која одела во живо на „Univision“ била прекината од громогласна смеа која доаѓала од контролната соба кога за време на временскиот информатор во кадар влегла мачка.

______________________________________________________________________________________________________

Гледајте во живо – Скок од вселената – од минута во минута (Видео)

ОБНОВЕНО  од минута во минута – ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО – ВИДЕОТО ПОДОЛУ ! 19.01 – Уште 10 километри до целта, уште 10 километри до скокот. 19:03 – се појави проблем во визорот на опремата на Феликс. Тој и претходно пријави дека му се магли кога зборува. 18:47 – Капсулата е на висина на која Феликс […]

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Презентерка незнае која година е

Да се водат вести во живо е стресно, некогаш и до толку да заборавите кој ден е, а камо ли која година.

______________________________________________________________________________________________________

Фестивалот ,,Sziget,, се пренесува живо на YouTube

Познатиот фестивал ,,Sziget,, кој наскоро слави 20 години постоење се пренесува во живо.

______________________________________________________________________________________________________

Марс во живо – одете на Марс со НАСА

На официјалната страници на НАСА има известување дека во живо ќе го пренесува слетувањето на Марс. Rover ќе слета на Марс оваа недела, 5 Август, слетувањето може да се следи ТУКА http://www.nasa.gov/home/index.html А ќе се емитува во живо во Њујорк на Time Square

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Јордански политичар впери пиштол во противникот на ТВ во живо

Членот на јорданскиот парламент Muhamed Shavabka во дебатна емисија во живо на телевизија извадил пиштол и го вперил во едниот од своите критичари.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Паднал во несвест во среде емисија – политичарката не му помогнала

За време на една телевизиска емисија во Австралија, на еден од учесниците му се слошило и паднал во несвест. Гостин во емисијата била и политичарка, преставник во австралискиот парламент која не мрднала со мал прст.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1