Tag Archives: svadba

Смрт на денот на венчавката: Младоженец настрадал за време на свадбената церемонија

Бразилецот Фабио Џеферсон (33) настрадал за време на свадбената веселба кога паднал врз стакло од пивска чаша и ја пресекол главната артерија која поминува низ ногата од што искрварил до смрт.

______________________________________________________________________________________________________

Свадба во порта Македонија ќе чини 500 евра

Галеријата на порта Македонија има две нивоа и ќе се изнајмува за венчавки, коктели, прес-конференции, семинари. Галеријата е со површина од 120 и 76 квадратни метри

______________________________________________________________________________________________________

Не се ни виделе ќе се венчаат – имале врска преку интернет (Видео)

18 годишната Џесика живее во Бразил, а нејзиниот свршеник, 23 годишниот Кени е од Белгија. Заедно се од 2011 но никогаш не се виделе во живо. Во врска се преку интернет.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Погледенте групно затворско венчавање: Си живееја среќно до крајот на казната

Повеќе од стотина двојки се венчаа на 24 август на заедничката церемонија, во еден мексикански пограничен затвор.

______________________________________________________________________________________________________

И го спасил животот, па ја оженил – свадбата, на планината каде што ја спасил

Триесет годишната београѓанка Татјана Рашевич, и нејзиниот вереник, Ненад Подовач, кој е две години постар од неа, покажаа дека романтиката сеуште постои.

______________________________________________________________________________________________________

Анџелина Џоли си ги покани сите бивши на свадбата со Бред Пит

На списокот на гости на долгоочекуваната свадба меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит се најдоа и бившите сопрузи на глумицата – Били Боб Тортон и Џони Ли Милер.

______________________________________________________________________________________________________

Трагедија на венчавка: Пријaтел пукал во воздух, го убил младоженецот

Пријател на младоженецот се подготвувал да пука во воздух како што било обичајот, но ни во сон не помислил дека можел да го погоди  младоженецот во грб.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Свадба за време на фудбалски натпревар?!

За време на фудбалски натпреварот во Хрватска се случил несекојдневен настан. На просторот кој бил предвиден за навивачите од едниот тим, упаднале младенци со своите гости.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Да се знае дека е МАКЕДОНСКА СВАДБА – огромно знаме на камион, а младенците во кочија

  Огромно знаме на Македонија распослано на камион крстосуваше по улиците во скопската населба Ѓорче Петров. Љубопитни минувачи застанаа да видат за што се работи. Се насобра народ додека камионот трубејќи минуваше низ главната улица.

______________________________________________________________________________________________________

Бред и Анџелина ќе се венчаат овој викенд

  Актерот Бред Пит и ѕвездата Анџелина Џоли најверојатно ќе се венчаат многу порано од најавуваното. Се претпоставува дека тоа ќе се случи во текот на викендот, на имотот на двојката во Франција.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Љубов и во здравје и во болест – секогаш заедно

Трогателна приказна и доказ дека љубовта не познава граници. Во добро и во лошо, во здравје и во болест секогаш заедно. Овој пар од Портланд не можеше да ја организира венчавката како што сакаат.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Зет и невеста добиле ќотек од полиција на свадбата – Нови Сад

Брачниот пар Радојевиќ – Марко(33) и Сузана (32), свадбата ја минале во полициска станица. Полицијата ги качила младоженците во полициско комбе, невестата во бела венчаница,зетот во одело, и ги одвела во полициската станица во Нови Сад.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Германка кажа ДА и платно белеше на сред езеро во Охрид

Свадбата мора да е романтична, мора да е уникатна и за паметење. Една Германка која реши да стане македонска снаа како најромантично место го избра Охрид – или поточно ,, на сред езеро,,

______________________________________________________________________________________________________

Ким Џонг Ин се оженил со мистериозната убавица

Мистериозната жена која неодамна во јавноста беше видена во друштво на Ким Џонг Ун, лидерот на Северна Кореја, е негова сопруга, изјавил висок јужнокорејски функционер. Како што пренесува Би-Би-Си, сопругата на младиот лидер се вика „Ри Сол Ју“.

______________________________________________________________________________________________________

Сибел Шепард ќе се мажи со Србин

Иако зад себе има две брака и три деца, холивудската ѕвезда која беше во врска со Елвис Присли,  Сибил Шепард (62) одлучи уште еднаш да си даде шанса и тоа со српскиот психолог Андреј Николајевиќ.

______________________________________________________________________________________________________

Зет и невеста од Хрватска буквално скокнаа од лудиот камен

Новопечен брачен пар од Хрватска одлучи најважниот ден во нивниот живот да го одбележи на посебен начин. Свадбената церемонија ја започнаа со спектакуларен скок од карпа право во море.

______________________________________________________________________________________________________

Повторно пукање на свадба – повредени 3 девојки

Во тетовското село Камењане, 3 девојки, се здобиле со повреди од рикошетирани куршуми испукани од домаќинот 53 годишниот З.Б.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Бомбаш самоубиец убил политичар на свадбата на неговата ќерка

Познатиот Авганистански политичар Ахмад Кан Самангани и уште 20 луѓе беа убиени од бомбаш самоубиец во северниот дел на покраината Саманган.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1