Зет и невеста од Хрватска буквално скокнаа од лудиот камен


Новопечен брачен пар од Хрватска одлучи најважниот ден во нивниот живот да го одбележи на посебен начин. Свадбената церемонија ја започнаа со спектакуларен скок од карпа право во море.

Двајцата беа облечени како што е ред – зетот во смокинг, а невестата во бела венчаница.

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1