Фото: Свадба за време на фудбалски натпревар?!


За време на фудбалски натпреварот во Хрватска се случил несекојдневен настан. На просторот кој бил предвиден за навивачите од едниот тим, упаднале младенци со своите гости.

Младенците со сватовите веднаш по влегувањето во навивачкиот простор почнале силно да навиваат и да му даваат поддршка на нивниот тим за што добиле голем аплауз од публиката на трибините, а фудбалерите ги „почестиле“ со победа од 2 спрема 0.

Младоженецот и на денот од својата венчавка сакал да даде поддршка на својот сакан клуб, а дали неговата сакана вака го замислувала нејзиниот најубав ден во живот оценете само според сликите.

 

Tags: , , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1