Tag Archives: ubistvo

Три мртви тела во автомобил во Ниш – ги убил жената и детето па се самоубил

Три безживотни тела денеска беа пронајдени во автомобил “застава 101“ покрај патот за Каменички вис кај Ниш, соопшти тамошната полиција.

______________________________________________________________________________________________________

Го труела со капки за очи за да и посвети „малку“ внимание! – умрел

Повеќе од три години трело труењето на 45 годишниот Едгар Несбит. Шокантно признание на неговата 33 годишна девојка.

______________________________________________________________________________________________________

Во Мексико убиен градоначалник и неговиот помошник

Во мексиканската држава Сан-Луис-Потоси, убиен е неодамна избраниот градоначалник на градот Матехуала, Едгар Моралес Перез.

______________________________________________________________________________________________________

„Истерувач на ѓаволи“ убил четри деца

Вуду-свештеник од југот на Хаити, претепал 4 деца до смрт, обидувајќи се да го истера ѓаволот од нив.

______________________________________________________________________________________________________

Рудари го убиле директорот зошто имале мали плати

Рудари во Замбија убиле еден од директорите, а повредиле уште еден за време на побуната поради малите плати. За замбиските рудари виновник за малите плати бил кинескиот инвеститор и затоа го убиле директорот Кинез.

______________________________________________________________________________________________________

3 год дете убиено од нерегистриран питбул, родителите обештетени со само 11,000 долари

Казната од 11,0000 долари, која што му била изречена на Лазар Јосефски (58) од Мелбурн, по многумина е преблага за свирепата смрт на недолжното тригодишно девојче, која настана поради несовесното чување на неговото нерегистрирано куче питбул.

______________________________________________________________________________________________________

Тинејџер во Кина уби 8 и рани 5 лица

Кинеската полиција го уапси тинејџерот кој со нож уби осум и рани пет лица, јавуваат тамошните медиуми. Нападот на момчето се случил синоќа, во провинцијата Лиаонинг, во североисточна Кина.

______________________________________________________________________________________________________

Новинар на Вечер го нашол атентаторот кој се бара за убиството на Тушевски во 2001

Во српско Каравуково на границата со Хрватска, новинарот на Вечер Огнен Чанчаревиќ го пронашол првоосомничениот за убиството на Марјан Тушевски, Предраг Чубрило Пеки. Во интервјутo говори за убиството на Тушевски, ликвiдацијата на Орце Коруновски, но и информации поврзани со конфликтот од 2001вата.

______________________________________________________________________________________________________

Убиецот Дино Диневски во Идризово отворил фејсбук профил

Дино Диневски човекот кој што пред шест години ја силуваше и свирепо ја уби Сандра Китановска во скопската населба Автокоманда, по што беше осуден на доживотен затвор , на 20 мај, во затворот Идризово, успеал преку својот мобилен телефон да отвори свој фејсбук профил, пренесува Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсениот во Косово е убиецот на полицаецот пред ПМФ

   По пишувањата на косовскиот весник Лајме дека во Косово е уапсен еден од осомничените за убиството кај Смиљковското езеро – македоснкото МВР излезе со официјална информација – Уапсениот е еден од најбараните убијци Алмир Дрпљанин за убиството на полицаец кај ПМФ.  

______________________________________________________________________________________________________

30 дена притвор за 4 лица – меѓу кои и обезбедувањето на Бошковски

  По вчерашниот распит во судот во врска со убиството на Марјан Тушевски во 2001 та, истражниот судија одреди 30 дневен притвор за четворица од уапсените девет лица во вчерашната акција.

______________________________________________________________________________________________________

Уапсен телохранителот на Бошковски – се расчистува убиство од 2001 – Кој беше Маријан Тушевски?

Приведени 9 лица за убиството на Кире и Маријан во 2001 – меѓу нив и обезбедувањето на Бошковски. Во тоа време убиството на Маријан се поврзуваше со шурата на Бошковски кој еден месец претходно беше претепан пред дискотека во Парк.  

______________________________________________________________________________________________________

Ова е монструмот кој уби 12, а рани 50 на премиерата на Бетмен во Колорадо – Видео

Ова е првата потврдена фотографија од осомничениот James Holmes кој влегол во кино на премиерата на најновиот Бетмен – отворил рафален оган и уби 12, а рани 50 луѓе во Колорадо.

______________________________________________________________________________________________________

Доживотна казна затвор во Косово

За убиство на највисоки државни функционери – претседателот, спикерот на парламентот, премиерот, претседателот на Уставниот суд, претседателот на Врховниот суд или државиот јавен обвинител, Косово воведува казна доживотен затвор.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Димитар убиството на мајкаси го најавил на Фејсбук

Увидот на полицијата на местото на убиството кое го шокирше Неготино сеуште трае. 23 годишното момче кое ја закла мајкаси и се обиде телото да го фрли во контејнер, е во притвор.

______________________________________________________________________________________________________

19 год девојка и 20 год момче убиени во Торонто – 19 повредени

Инцидентот се случил вчера околу 23 часот за време на куќна забава на која присуствувале околу 200 млади.

______________________________________________________________________________________________________

Неготино: Го фатиле додека го фрлал крвавото тело на мајкаму во контејнер

23 годишник, жител на Неготино, ја убил мајкаси, телото го фрлил во контејнер

______________________________________________________________________________________________________

Убиство на сплав во Белград – не го пуштиле да влезе, пукал во обезбедувањето, ранил и гости

  Вистинска драма се одвивала вчера во 2 часот по полноќ на познатиот белградски сплав “Blejvoč” лоциран кај Нов Белград. Еден убиен вратар, еден повреден, тешко повреден и случаен гостин на сплавот.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1