Бугарска јасновидка убиена од сопругот – не го предвидела тоа (Фото)


Удирајќи ја со тег од 3 килограми сопругот ја усмртил јасновидката Валја Влаева од Бургас.

57 годишната жена починала на самото место, а сопругот изјавил дека таа бил несреќен случај. Му се дерела ихистерично и тој сакал да ја разбуди, а не да ја убие. Кога видел дека не реагира повикал брза помош која само ја констатирала смртта.

Сопругот е уапсен и прекриен со палто беше спроведен со полициско возило.

Настанот се случил на улицата Славеиков блок 53 живееле богато, а јасновидката имала многу муштерии на кои за пари им ја предскажувала иднината. Кај Валја оделе и многу македонци.

Според полицијата сопругот пиел ракија во локалната кафеана по што заминал дома. Сакал да дремне, а жената кога видела дека е поднапиен почнала да му вика.

Го подигнал тегот и замавнал сакајќи само да ја заплаши, но едната страна од тегот тешка 3 килограми се откачила, ја удрила Валја во темето по што таа облеана во крв паднала на земјата. починала од фрактурата на черепот на самото место.

Tags: , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1