Хрватски полицајци глумат туристи и чекаат убиецот да се вратиПовеќе од 10 дена истрага за убиството на Мексиканката Селена Мацедо во Хрватска, се чини дека сите докази во врска со целиот случај се подметнати, затоа што полицијата ништо досега не успеала ништо да направи.

Како што пренесуваат тамошните медиуми, сите докази поврзани со нејзиното убиство биле намерно подметнати, а убиецот инспирација нашол во криминалистичките филмови.


Полицијата пред неколку дена пронашла дрес од фудбалскиот клуб Милан, со број 5 во ранец покрај телото на убиената Селена и во очај да го најдат сторителот, на нивниот официјален сајт објавуваат и бараат сопсвеникот на дресот да се јави. Последните дена 20 инспектори облечени во цивилна облека глумат туристи и се надеваат дека сторителот ќе се врати на местото на злосторството.

Tags: , ,

Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1