Проколнати: Ромка го проколнала семејството на убиецот од Србија – сите да полудите


masakr srbija

Мештаните од Велика Иванча кажуваат дека прабабата на Љубиша Богдановиќ за време на Втората светска војна пријавила еден Ром на Германците. Тие цела вечер го барале затоа што прабабата им рекла дека тој им украл нешто.

Тие штом го пронашле го ставиле крај ѕидот и го убиле.Мајката на Ромот кој бил убиен дошла да го превземе телото на синот колнела и плачела – а според мештаните таа земала 2 камена и ги триела еден од друг изговарајќи ги зборовите ,,Да даде господ цело семејство да ви полуди,,

Таткото на Љубиша се обесил а како што велат селаните и неговиот чичко и неговиот син биле ментално болни. Љубиша никогаш не оддавал знаци дека има психички проблеми а убиствата кои ги направи ги шокира сите.

МАСАКР ВО СРБИЈА: УБИЛ БЕБЕ И 12 СОСЕДИ, ПА ПУКАЛ ВО ЖЕНАТА И ВО СЕБЕ (ВИДЕО/ФОТО)
ЌЕРКИТЕ НА УБИЕЦОТ ОД СРБИЈА ВО ШОК
УБИЕЦОТ ОД СРБИЈА МИНАТАТА ГОДИНА ОСТАНАЛ БЕЗ РАБОТА, УЧЕСТВУВАЛ ВО ВОЈНАТА И НЕМА ДОСИЕ

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1