Tag Archives: masakr

Проколнати: Ромка го проколнала семејството на убиецот од Србија – сите да полудите

Мештаните од Велика Иванча кажуваат дека прабабата на Љубиша Богдановиќ за време на Втората светска војна пријавила еден Ром на Германците. Тие цела вечер го барале затоа што прабабата им рекла дека тој им украл нешто. Тие штом го пронашле го ставиле крај ѕидот и го убиле.Мајката на Ромот кој бил убиен дошла да го […]

______________________________________________________________________________________________________

ФОТО: Убиецот од Србија со жртвите на заедничка фотографија

Заедничка фотографија на убиецот Љубиша Богдановиќ со фамилијата и соседите, на која се наоѓаат и седум лица кои утринава беа монструозно убиени. Според зборовите на мештаните тој бил мирен, вреден и повлечен човек, кој никогаш не доаѓал во конфликт со законот. Засега не е познато зошто Љубиша се решил да го изврши масакрот, пукајќи им […]

______________________________________________________________________________________________________

ГРОЗОМОРНО УБИСТВО ВО ХОСТЕЛ: Ги построиле студентите и ги убивале еден по еден

Непознати напаѓачи ја прашале секоја жртва да се претстави, по што следел масакр. Сомневањето најпрвин падна врз главите на исламистите од Боко Харам.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Еве како денес изгледа убиецот од промоцијата на Бетмен

  James Holmes нема веќе портокалова коса. Ова е последна фотографија од него. Иако на суд се расправа дали свесно или не го сторил масакарот, овој поглед кажува се.  

______________________________________________________________________________________________________

Кино салите поопасни од „гето“ – Обид за нов масакр на Бетмен

За малку е спречен уште еден инцидент на проекција на филмот „Бетмен“во Охајо. Нов „Џокер“ со пиштол и четири ножеви имал намера да направи масакр!

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Храбро загинале штитејќи ги девојките од куршумите на „Џокерот“

Трагичен крај за вистинските МАЖИ. Jon Blunk, Matt McQuinn i Alex Teves загинаа храбро, штитејќи ги своте девојки од куршумите на „Џокерот“. Во петочниот масакр во киното загинаа 12 луѓе и 59 беа ранети. Меѓу нив и тројцата херои. Веднаш по првите истрели, тие се фрлиле врз своите девојки, штитејќи ги со своите тела од […]

______________________________________________________________________________________________________

Засилени мерки во кино салите во САД по трагедијата на премиерата на Бетмен

САД воведоа засилени безбедносни мерки во кино салите по вчерашниот напад во кои беа убиени 12 лица, а 59 ранети.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1