Горен дел од човечки труп пронајден обесен на дрво во велешко


Половина човечки труп во фаза на распаѓање, бил пронајден во велешко.

Трупот го прoнашол граѓанин кој случајно поминувал по патот во близина на реката Тополка, информираат од полицијата.

Трупот бил обесен на дрво, а долниот дел го немало. Телото е предадено за обдукција и допрва ќе се утврдува полот, возраста и идентитетот, како и причините за смртта.

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1