Tag Archives: велес

Горен дел од човечки труп пронајден обесен на дрво во велешко

Половина човечки труп во фаза на распаѓање, бил пронајден во велешко.

______________________________________________________________________________________________________

Во Велес врие од гатачки – уапсени две

Мвр уапси две гатачки едната од Велес, другата од Градско. Двете Млади, велешанката 31, а гатачката од градско 21 годишна.

______________________________________________________________________________________________________

Приведена „гатачка“ од Велес

Кривична пријава за триесет и едно годишната А.С. од Велес осомничена дека извршила три кривични дела „измама“ во периодот од јануари до јуни годинава.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1