Си ја сменивте ли старата возачка – веќе летаат опомени за казна од 45 евра


Рокот за замена на старите возачки дозволи истече на 1-ви октомври.

Полицијата најави дека нема веднаш да настапи ригорозно и ќе ги предупредува возачите, но сепак доколку не сакате казна од 45 евра, ќе куртулите само доколку веќе ја имате започнато постапката за промена на возачката.

Сообраќајните патроли деновиве интезивно ги предупредуваат возачите.

Share Button

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1