Без струја денес делови од Ѓорче и Карпош


 

Поради инвестициски зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија утре без струја ќе останат дел од потрошувачите во општините Ѓорче Петров и Карпош. 

Како што соопшти Регионалниот Центар за управување со кризи на Град Скопје, од 9 до 15 часот без струја ќе останат корисниците од улица Социјалистичка Зора бр.13 во општина Ѓорче Петров.

Во истиот период без напојување со електрична енерија, ќе останат и корисниците од улица Скупи од болницата Систина до село Бардовци и салонот на Сузуки во општина Карпош.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1