Времето денес – Дожд и многу поладно


Во Македонија ке биде умерено облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмотевици и засилен ветар.

Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели ке дува засилен западен ветр. Ветарот понекаде ке достигне брзина и до 50 км/ч. Утринските температури од 9°C до 17°C, а максималните дневни ке достигнат до 17°C односно до 26°C.

Во текот на ноќта четврток спрема петок, осетен пад на температурите.
Во Скопје ке биде умерено облачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дувза засилен северозападен ветар. Утринската температура од 15°C, а максималната дневна до 24°C.
Во петок стабилизирање на временската состојба.  По студеното утро во текот на денот ке биде претежно сончево, свежо и ветровито. Ке дува засилен северен и северозападен, а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури од 2°C до 10°C, а максималните дневни ке достигнат до 14°C односно до 24°C.
Во сабота по студеното утро во текот на денот ке биде сончево, ветровито и потопло. Ке дува слаб југоисточен ветар, а во западните предели ке дува слаб западен ветар. Утринските температури од 0°C до 8°C, а максималните дневни температури ке се движат од 18°C  до 28°C.
weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1