Време: сончево, топло и ветровито


Во Македонија ке биде сончево, топло и ветровито.

Ке дува доумерен јужен и југоисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 9°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 28°C односно до 36°C. Ув индекс 7.

Во Скопје во петок ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува доумаерен југоисточен ветар. Утринската температура од 14°C, а максималната дневна ке достигне до 34°C. Ув индекс 7.

Во сабота во Македонија ке биде претежно сончево, топло и ветровито. Ке дува доумерен јужен и југоисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 10°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 27°C до 35°C. Ув индекс 7.

Во недела ке биде претежно сончево, топло и ветровито. Кедува доумерен јужен и југоисточен ветар. Утринските температури ке седвижат од 10°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 27°C до35°C. Ув индекс 7.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1