Среќен 30 роденден E-mail – Видео


 

Emailot е измислен на 30 август  1982 во Њу Џерси од страна на 14 годишниот Шива Ајадура. Дали сте знаеле дека дури 90 насто од 294 билиони емаил пораки кои се праќаат дневно, се спам?

Среќен роденден 30 роденден Email!


Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1