Tag Archives: 30

Среќен 30 роденден E-mail – Видео

  Emailot е измислен на 30 август  1982 во Њу Џерси од страна на 14 годишниот Шива Ајадура. Дали сте знаеле дека дури 90 насто од 294 билиони емаил пораки кои се праќаат дневно, се спам?

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1