Tag Archives: godini

Историја на војната: Брзинска лекција за илјадагодишните војни (Видео)

Војната одсекогаш била составен дел од човековото постоење на оваа планета, а непрекинатите конфликти во последните десетлетија не уверуваат дека војните ни се случуваат константно. Авторот на ова видео тврди дека и не е баш така.

______________________________________________________________________________________________________

Видео: Открила дека нејзиното поранешно момче и живее на поткровјето 12 години од нивното раскинување

Трејси која била самохрана мајка на пет деца, еден ден слушнала мали удари на таванот од нејзината куќа.

______________________________________________________________________________________________________

Научници вратија во живот геном на девојка од Сибир која починала пред 50.000 години

Меѓународен тим на научници, благодарение на неверојатните технолошки новитети, со помош на специфичен метод, со кој се умножувваат ДНК нишките, успеа да извлече геном од девојка од Сибир, која живеела пред 50.000 години и му припаѓала на неодамна откриениот вид на т.н. “Денисовански човек.”

______________________________________________________________________________________________________

Не се потсртижил повеќе од седумдесет години бидејќи мисли дека ќе се разболи

Виетнамецот Нгујен Чиен (85) има коса долга дури 4 метри која е тешка дури два килограми. Последен пат се пострижил во основно училеште, по што се разболел. Од тогаш одбивал да отсече дури и милиметар коса.

______________________________________________________________________________________________________

Среќен 30 роденден E-mail – Видео

  Emailot е измислен на 30 август  1982 во Њу Џерси од страна на 14 годишниот Шива Ајадура. Дали сте знаеле дека дури 90 насто од 294 билиони емаил пораки кои се праќаат дневно, се спам?

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Баба Лина од Струмица наполни 103 години

Си дочека внуци и паравнуци. Лина има син и три ќерки, девет внуци и единаесет пра-внуци. Животот му го должи на Бога, бидејќи секое утро и вечер пеела молитви.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1