Tag Archives: rodenden

Емотивно: Му приредил на бездомник симболична роденденска забава – Видео

Сирак, кој веројатно не се ни сеќава кога последен пат некој му запеал среќен роденден и да добие поклон, не можел да си дојде при себе од среќа.

______________________________________________________________________________________________________

Смајли полни 30 години – среќен роденден Смајли

Професорот Skot Fahlman од Питсбург во 1982 година на огласната табла на факултетот на студентите им оставил порака која завршувала со Смајли.

______________________________________________________________________________________________________

Среќен 30 роденден E-mail – Видео

  Emailot е измислен на 30 август  1982 во Њу Џерси од страна на 14 годишниот Шива Ајадура. Дали сте знаеле дека дури 90 насто од 294 билиони емаил пораки кои се праќаат дневно, се спам?

______________________________________________________________________________________________________

Најстариот жител на светот го прослави својот 116 –ти роденден

Жена од Џорџија, вчера го прослави нејзиниот 116 –ти роденден, со што стана најстариот жител на светот.

______________________________________________________________________________________________________

“Пчеличката Маја“ полни 100 години

Непослушната пчеличка Маја и нејзините авантури останаа живи во меморијата на милиони луѓе ширум светот. Оваа година,  вредната пчеличка го прославува својот 100-ти роденден.

______________________________________________________________________________________________________

Среќен 5 ти роденден светска кризо!

А се почна на 9 ти август 2007 година кога француската банка БНП Парибас изјави дека инвеститорите нема да можат да ги преземат парите од нивните фондови.

______________________________________________________________________________________________________

Фото: Баба Лина од Струмица наполни 103 години

Си дочека внуци и паравнуци. Лина има син и три ќерки, девет внуци и единаесет пра-внуци. Животот му го должи на Бога, бидејќи секое утро и вечер пеела молитви.

______________________________________________________________________________________________________

Му дошле 300 гости на роденден поради грска на Фејсбук

Момче од германскиот град Виндек во федералната покраина Северна Рајна бил принуден да повика полиција кога на врата за време на роденденската забава му тропнале ни помалку ни повеќе туку 300 гости.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1