Сонце и топло време – температура до 34 степени


Во Македонија  ке биде претежно сончево и потопло. Ке дува слаб југоисточен и југозападен ветар. Утринските температури од 7°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 34°C.

Во Скопје ке биде претежно сончево и топло. Слаб југоисточен ветар. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна ке достигне до 32°C.

Во среда во Македонија ке биде сончево и топло. Слаб југоисточен ветар, а во западните предели слаб југозападен. Утринските температури ке се движат од 9°C до 18°C, а максималните дневни ке достигнат до 25°C односно до 34°C.

Во четврток не очекува сончево и топло време. Ке дува слаб југоисточен а во западните предели југозападен ветар. Утринските температури од 8°C до 18°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 35°C. Ув индекс 6

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1