Здивнете – сончев ден и викенд пред нас


Во Македонија денес стабилизирање на временската состојба. По свежото утро, во текот на денот ке биде претежно сончево, ветровито и свежо.

Ке дува засилен северен и северозападен ветар , а во западните предели ке дува засилен североисточен ветар. Утринските температури ке се движат од 2°C до 11°C, а максималните дневни ке достигнат до 15°C односно до 24°C.

Во Скопје по свежото утро, во текот на денот ке биде претежно сончево и ветровито. Ке дува засилен северозападен ветар. Утринската температура од 8°C, а максималната дневна ке достигне до 21°C.

Во сабота по свежото утро во  текот на денот ке биде сончево и потопло. Слаб променлив ветар. Утринските температури ке се движат од 0°C до 9 °C, а максималните дневни ке се движат од 19 °C до 28 °C.

Сончевото, стабилно и потопло време ке продолжи во недела. Слаб ветар. Температурите ке бидат во пораст, па така утринските температури ке се движат од 5°C до 14°C , а максималните дневни ке достигнат до 22°C односно до  до 31°C.

Од понеделник следува сончево и топло време со дополнителен пораст на температурите.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1