Војник на АРМ погоден од куршум во Дом на АРМ


Потполковникот Р.М.(1971) стоел на терасата на Домот на АРМ. Го погодил заталкан куршум.

Настанот се случил околу 20 часот во средата, куршумот го погодил во пределот на рамото, но за среќа не навлегол туку само се одбил оставајќи му модринка и нагмечување. Куршумот откако се одбил од рамото на војникот паднал на плочникот – и е пронајден, ќе се даде на вештачење за да се утврди евентуално од кој пиштол е испукан и кој е виновникот.

Војникот бил веднаш пренесен во болница каде му е укажана помош.

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1