Tag Archives: vojnik

Се породила на бојно поле, не знаела дека е трудна

Британка во воена служба родила бебе на бојно поле, а не ни знаела дека е трудна. Жената во вторник родила машко дете во кампот Бастион, само неколку дена откако талибанците ја нападнале главната британска база во Авганистан.

______________________________________________________________________________________________________

Војник на АРМ погоден од куршум во Дом на АРМ

Потполковникот Р.М.(1971) стоел на терасата на Домот на АРМ. Го погодил заталкан куршум.

______________________________________________________________________________________________________

Полицајка во бикини и калашников на грб – честа слика во Израел/ Фото

Згодни, во бикини, прекрасно тело и тешко наоружување на нивниот грб. На овие жени не сакате да им го земете местото на плажа.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1