Tag Archives: zatalkan

Војник на АРМ погоден од куршум во Дом на АРМ

Потполковникот Р.М.(1971) стоел на терасата на Домот на АРМ. Го погодил заталкан куршум.

______________________________________________________________________________________________________

Заталкан куршум за малку ќе погодел девојчиња во Ченто

Избегната трагедија во скопската населба Ченто. Заталкан куршум, ноќеска околу 23 часот, за малку ќе погодел три девојчиња кои си играле во дворот на нивната куќа, јави Канал 5.

______________________________________________________________________________________________________

UA-33057274-1