Денес ветар и температури до 32 степени


Не очекува дополнителен пад на утринските температури. По свежото утро во текот на денот ке биде претежно сончево и ветровито.

Ке дува засилен северен и северозападен ветар, а во западните предели кедува засилен североисточен ветар. Ветарот понекаде ке достигне брзина иод 35 км/ч. Утринските температури ке се движат 7°C до 16°C, а максималните дневни ке достигнат до 22°C односно до 32°C. Ув индекс 7.

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1