Свежо утро – топол ден – викендов до 37 степени


Во Македонија по свежото утро, во текот на денот  ке биде сончево и топло.

Слаб северен и северозападен ветар, а во запдните предли ке дува слаб североисточен ветар. Утринските температури од 8°C до 17°C, а максималните дневни ке се движат од 26°C до 35°C. Ув индекс 7.

Во Скопје во четврток ке биде сончево и потопло. Слаб северозападен ветар. Утринската температура од 13°C, а максималната дневна ке достигне до 33°C. Ув индекс 7.

Во Македонија во петок ке биде сончево, топло и ветровито. Ке дува доумерен јужен и југоисточен ветар. Утринските температури од 9°C до 18°C, а максималните дневни ке се движат од 27°C до 36°C. Ув индекс 7.

Во деновите од викендот ке биде сончево и топло. Ке дува доумерен слаб јужен и југоисточен ветар. Утринските температури од 10°C до 19°C, а максималните дневни ке се движат од 27 до 37°C. Ув индекс 8.

weather4all.com.mk

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1