Како се вози низ Македонија денес


Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива по суви и чисти коловози.

Повнимателно возете на потегот Катланово – Велес, каде се одвива реконструкција на патот. Внимателни бидете и на патните правци Дебар – Струга, Маврово – Дебар, Катланово – Велес и Демир Капија – Удово каде има можност за појава на помали одрони.

На патниот правец Гостивар – Охрид тешките товарни возила над 7,5 тона имаат забрана за движење секој петок од 15:00 – 24:00 часот и секоја сабота и недела од 07:00 – 24:00 часот, до 31.08 вкупна маса .

На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија. Оваа информација се однесува само за македонскиот дел од премините.

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1