Дожд до среда – а во среда зимско утро -3


Во Македонија ке биде облачно и нестабилно со врнежи од дожд и ветровито.

Ке дува засилен јужен и југоисточен ветар, а во западните предели ке дува засилен југозападен ветар. Утринските температури од 5°C до 13°C, а максималните дневни ке се движат од 13°C до 22°C.

Во Скопје ке биде облачно со врнежи од дожд и ветровито. Ке дува засилен југоисточен ветар. Утринската температура од 10°C, а максималната дневна ке достигне до 18°C.

Во вторник во утринските часови врнежите ке престануваат, а во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени сончеви периоди. Поради ветерот од северен правец не очекува пад на температурите. Утринските температури од 0°C до 8°C, а максималните дневни ке се движат од 9°C до 18°C.

Во среда по студеното утро, во текот на денот ке биде умерено облачно со повремени сончеви периоди, студено и ветровито. Кон крајот на денот наоблачување кое во текот на вечерните часови и ноќта ке донесе врнежи од дожд. Ке дува засилен југоисточен а во западните предели засилен југозападен ветар. Утринските температури од -3°C до 5°C, а максималните дневни ке се движат од 13°C до 22°C

weather4all

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1