ДОАЃА ДОЖД: Какво време не` очекува до сабота?


Во четврток ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. На места ќе биде нестабилно со поинтензивни врнежи и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Во петок и сабота времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1