Добри газди ве молам за парче леб – трогателен оглас на Македонец


Во дневниот весник Вест, денеска беше објавен оглас кој никако не смее остане игнориран. Токму затоа, го споделуваме и кај нас.

Станува збор за бездомник кој бара било каква работа и парче леб. Упатуваме апел кон целата јавност да не го одминете туку така огласот, доколку е возможно да помогнете, или пак барем да го проширите, со надеж дека ќе се појави некоја влијателна личност која ќе успее да го вработи овој човек.

Телефонот оставен за контакт е 070 860 676.

1913343_10203122600841172_3643216287253389004_o

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1