Добрила Кацарска е новиот претседател на Уставен


Со 6 гласа ЗА Од вкупно 9 избрана е Добрила Кацарска запрв човек на Уставниот суд.

Гласањето зс изборот беше зад зарворени врати.

Јавноста немаше можност да ги слушне предлозите и дискусијата за изборот.

Кацарска беше до сега судија во Кривичниот суд.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1