Додека ловел риба го удрило струја


Синоќа во 21,20 часот во Медицински центар Струмица е донесен починат Ѓ.Ј.(39) од с.Подареш-Радовиш.Истиот претходно на реката Стара Река, помеѓу селата Злеово и Владевци, ловел риби со помош на агрегат за електрична енергија, при што се здобил со струен удар. Увид на лице место извршиле Јавен обвинител и екипа од Надворешна канцеларија за криминалистички работи Радовиш.

Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на семејството.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1