Додека си гледала Фејсбук детето и се удавило во базен – одземени и се другите деца


Мајката е осудена на казна затвор бидејќи додека се занимавала со својот телефон и проверувала што има на Фејсбук нејзиниот две годишен син се удавил во базенот.

2 годишниот Џошуа Барнет си играл во дворот во својот дом во Истошен Јоркшир (Англија) и ненадејно паднал во базенот и се удавил.Screenshot_96

Неговата мајка Клеир Барнет која има 31 година, за тоа време била внатре во куќата и проверувала што има ново на Фејбук.

Откако не го слушнала својот син подолго време излегла да види што се случува и го видела удавен во базенот. Пробала да го спаси но не успеала.

Клеир која е мајка на 4 деца е прогласена за виновна и поради тоа и другите деца ќе и бидат одземени. Судијата ја обвини за запоставување на деца и за лош родител.

Тој и рекол дека доколку во иднина се случи да таа повторно добие дете веднаш ќе и било одземено бидејќи не била добар родител.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1