Дона Арес итно во болница – фановите во тага


Азра Колаковиќ, во јавноста позната како Дона Арес неодамна ги воодушеви фановите и пријателите кога објави дека го победи ракот по втор пат.donaaaa-fb

Пејачката со сопругот се пресели во Данска, каде го продолжи лечењето. Сепак тоа што повторно ги загрижи сите оние кои ја следат нејзината состојба е фотографијата, која таа ја објави од болница, а на која се гледа дека прима терапија.

„Без паника. Се ќе биде во ред. Сега давам се од себе повторно да се вратам во живот. Благодарност до Данска што ми го спасува животот“ – напиша Дона Арес во описот на сликата.

На Колаковиќ во 2014 и беше дијагностициран ракот на грлото на матката и откако веќе еднаш се избори со опаката болест, таа и се врати назад по два месеци.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1