Доналд Трамп сака да гради хотел во Белград


Американскиот бизнисмен и инвеститор Доналд Трамп е заинтересиран за изградба на луксузен хотел во Белград и во следните два месеца ќе испрати екипа од свои соработници да изберат соодветна локација.

donald trampОва го соопшти по средбата со Трамп во Њујорк српскиот премиер Ивица Дачиќ, кој присуствуваше на седницата на Советот за безбедност на ОН посветена за Косово.

– Еден ексклузивен хотел од синџирот на Доналд Трамп ќе придонесе многу за имиџот на Србија и ќе претставува магнет за другите инвеститори, оцени Дачиќ.

Тој додаде дека американскиот бизнисмен бил заинтересиран и за инвестиции во други области, како на пример енергетиката.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1