Дошол на гости во Македонија и исчезнал


Синоќа околу 21 часот во Полициското одделение-Камењане, 55-годишниот М.Л. од Албанија, пријавил дека на 30 септември оваа година, утрината околу 7 часот, од дома во село Пирок, во непознат правец се оддалечил неговиот син 27-годишниот М.Ш.исто така од Албанија, кој со престојувал како гостин село Пирок.

Од полиција ги преземаат сите потребни мерки за да се пронајде лицето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1