Дождот предизвика проблеми: Се пренасочува сообраќајот на „Јужен булевар“


Соообраќајот на „Јужен булевар“ во Скопје од изутринава се пренасочува по улицата „Јордан Мијалков“.

Како што потврдија за МИА од МВР, пренасочувањето е поради насобрана поголема количина на вода зад Трговскиот центар „Рамстор“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1