Драгана Мирковиќ за влакно спасила глава


Снимањето на новогодишната програма на ТВ Хепи, Драгана Мирковиќ за малку ќе ја чинело живот, и тоа буквално! 

Десетина секунди откако пејачката се симнала од сцената, од таванот на студиото се откачила голема диско топла и паднала на местото на кое стоела Драгана.


Фала му на Господ, сите то бевме на сцена сме здрави и живи. Никој не е повреден. Беше застрашувачко кога падна топлата, баш на местото на кое стоев неколку секонди пред тоа. За моја среќа, се тргнав затоа што ми сметаше еден рефлектор. Мојата среќа и интуиција ме спасија. Верувам дека металната конструкција која ја држела топката попуштила, друго објаснување немам, раскажала Драгана, која после шокот, откако си дошла при себе, продолжила со снимање.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1