ДРАМА НА ПЛАЖА ВО ОХРИД – Претепано момче во бесознание пренесено во болница


На 08.08.2015 година во 04,00 часот во ПС-Охрид, Ј.Ф.(1990) од Охрид, пријавила дека во 02,00 часот во угостителски објект,истоимената плажа додека била во објектот со К.Р. и Д.Ј. од Охрид и Т.Н од с.Љубаништа–Охрид, Т.Н се качил на маса и играл, по што влегле 2 НН лица облечени во црни маици со натпис, го фатиле за кошула и го извлекле надвор.svr ohrid

Веднаш потоа неколку лица физички го нападнале К.Р. удирајќи го со раце и нозе во пределот на главата и телото, а исто така насилно и неа ја исфрлиле надвор од објектот.

Потоа со возило кое го управувала Д.Ј., а во кое К.Р. паднал во безсознание се префрлени во МЦ–Охрид. СВР-Охрид превзема мерки за расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1